You might be an artist who would like to introduce yourself and your work here or maybe you are a business with a mission to describe.

Mūsu projekts
“Entrepreneurship in Video Games for Good” ir izglītojošs projekts, ko finansē Eiropas Savienības programma Erasmus+. Tas nozīmē, ka 5 organizācijas Eiropā nolēma sadarboties, lai izveidotu bezmaksas resursus, kas palīdzētu jauniešiem (un sirdī jauniem) radīt savas videospēles kā sociālās uzņēmējdarbības projektus.
Interesanti ir tas, ka visi projekta resursi būs bezmaksas un pieejami angļu, čehu, franču, itāļu un latviešu valodā.
Tieši tā! Tu izlasīji pareizi: mēs piedāvājam bezmaksas videospēļu veidošanas un sociālās uzņēmējdarbības kursus bez slēptām izmaksām. Jūties brīvi un izmēģini kursu! Tas tiks publicēts 2025. gada vasarā.
Kam ir paredzēts šis projekts?
Šim projektam ir 2 galvenās mērķgrupas:
Jaunieši (16-30)
Ikviens, kas interesējas par videospēļu radīšanu, var būt dalībnieks mūsu kursos un resursos. Tomēr mūsu mērķa grupa ir jaunieši, kurus interesē videospēļu radīšana kā sociālās uzņēmējdarbības projekts, lai ar vienu videospēli padarītu pasauli labāku.
Pedagogi un jaunatnes organizācijas
Mēs piedāvājam gatavus resursus pedagogiem, lai atbalstītu jauniešus attīstīt sociālās uzņēmējdarbības prasmes un galvenās iemaņas, veidojot videospēļu projektus labiem mērķiem.
Ja neiekļaujies šajās kategorijās, bet esi ieinteresēts, arī Tu vari droši izmantot mūsu dotās iespējas!
Piezīme par iekļaušanu: Mēs cenšamies nodrošināt mācību resursus, kas pielāgoti specifiskiem mācīšanās traucējumiem. Mēs arī cenšamies savos materiālos neatkārtot negatīvus stereotipus, lai pēc iespējas vairāk cilvēku justos iedrošināti apmeklēt mūsu kursus. Ja mūsu tīmekļa vietnē vai mūsu resursos atrodat kādas ar iekļaušanu saistītas problēmas, lūdzu, dalieties ar savām atsauksmēm, izmantojot mūsu atsauksmju veidlapu!
Mūsu pamati
- Videospēles: piedāvā interaktīvu un aizraujošu pieredzi, kas ļauj ne tikai paust autoru māksliniecisko ieceri, bet arī saistošā veidā nodot idejas spēlētājam. Tā ir arī nozare, kas daudziem jauniešiem liek sapņot, tāpēc mēs vēlamies viņus pietuvināt šo sapņu īstenošanai.
- Par labo: Katra videospēle pauž kādu ideju par mūsu pasauli. Pat spēles, kas nav “nopietnas spēles” vai izglītojošas spēles, var piedāvāt stāstījumu un spēles mehāniku, kas liek spēlētājiem domāt par savu rīcību reālajā pasaulē, piemēram, par to, kā darbojas mūsu sabiedrība, vai par mūsu attiecībām ar vidi. Šajā izpratnē mēs ierosinām, ka videospēļu radīšana var būt veids, kā mainīt mūsu pasauli uz labo pusi.
- Uzņēmējdarbība: lai gan uzņēmējdarbības prasmes tiek izmantotas visās nozarēs un visās profesionālās dzīves jomās, ir nepieciešams apmācīt jauniešus uzņēmējdarbības specifikai videospēlēs. Gan videospēļu projektu veidošana, gan to pārvaldība un uzraudzība, gan pat studijas izveide ir saistīta ar specifiskiem izaicinājumiem, kuriem ir jābūt sagatavotiem.
Mūsu resursi
📘 Īss ceļvedis par videospēļu radīšanu un sociālo uzņēmējdarbību iepazīstinās pedagogus ar mūsu projekta galveno konceptu.
📝 Aktivitātes un darbnīcas būs paredzētas jaunatnes darbiniekiem, kuri meklē praktiskas aktivitātes, ko īstenot kopā ar saviem jauniešiem. Tās ļaus izglītojamajiem izspēlēt sava videospēļu projekta un studijas izveidi.
🚀 Moduļa kursos tiek stāstīts par to, kā apgūt sociālās uzņēmējdarbības domāšanas veidu, kā arī par to, kā izveidot iekļaujošu videospēli.
⚙️ Mācību materiālu lapās būs ietverti citos rezultātos izstrādāto teoriju praktiski pielietojumi: tiešsaistes rīki, kas palīdzēs skolēniem izveidot pirmās spēles; veidi, kā izmērīt ietekmi uz vidi, utt.
📙 Īstenošanas ceļvedis tiks uzrakstīts pēc projekta ietvaros veiktajiem testiem: visi partneri dalīsies labākajā praksē ar citiem pedagogiem un paplašinās projekta ietekmi.
Find them on our resources page.