
Image by Freepik
Nespēja virzīties uz priekšu: Ko spēles māca mums par sociālo uzņēmējdarbību?
Neveiksmēm ir daudzas negatīvas nokrāsas, tāpēc mēs cenšamies no tām izvairīties gan privātajā dzīvē, gan karjerā. Tomēr videospēlēs mēs regulāri piedzīvojam neveiksmes, lai sasniegtu nākamo līmeni. Katru reizi, kad mums neizdodas, mums ir jāizmēģina jauna stratēģija, lai uzlabotu rezultātu, kā rezultātā notiek nepārtraukts mācīšanās process. Ko darīt, ja mēs šo pieeju neierobežotu tikai ar spēlēm, bet piemērotu to arī sociālajā uzņēmējdarbībā?
Neveiksmes pieņemšana spēlēs
Galvenais iemesls, kāpēc neveiksmes spēlēs ir noderīgas, ir tas, ka tas ir efektīvs veids, kā uzlabot savas prasmes. Dažas spēles ir tik sarežģītas, ka ir ļoti iespējams, ka sākotnēji jums neizdosies, pirms jums būs iespēja pilnveidoties un gūt panākumus. Vai mēs domājam par Angry Birds, kurā mēs atkārtojam līmeni, lai pārliecinātos, ka katapultas pozīcija ir pareiza, vai par Prince of Persia, kurā jūs varat mirt vai jums var beigties laiks, kā rezultātā līmenis ir jāatkārto. Labākos rezultātus šajās spēlēs jūs sasniegsiet, ja uzliksiet radošās domāšanas cepurīti un pievērsīsiet uzmanību dažādām pieejām. Spēļu veiksme ir tā, ka tajās parasti tiek sniegta atgriezeniskā saite par to, kā tās uzlabot. Nākamajā reizē, kad mēģināsiet izpildīt to pašu līmeni, jūs varēsiet pielāgot savu stratēģiju. Un tad, kad sasniegsiet finišu, gandarījums par to, ka strādājāt pie sava mērķa un to sasniedzāt, būs lielāks nekā tad, ja to būtu izdevies sasniegt pirmajā reizē. Jūs ne tikai esat ieguldījis darbu, bet arī apguvis prasmi, ko varat izmantot nākamajos mēģinājumos. Turklāt sākotnējās neveiksmes gadījumā nav nodarīts kaitējums, un jūs varat turpināt virzīties uz nākamo līmeni.
Neveiksmes sociālās uzņēmējdarbības ceļā
Sociālajā uzņēmējdarbībā, tāpat kā spēlēs, neveiksmes ir daļa no darba. Nevienam sociālajam jautājumam nav viennozīmīga risinājuma; tas būs jāapsver no dažādiem aspektiem. Ir nepieciešams eksperimentēt ar vairākām stratēģijām, vienlaikus bieži vien esot atkarīgiem no ierobežotiem resursiem, kas nozīmē, ka ir nepieciešama arī radoša domāšana. Sociālā uzņēmējdarbība ir atkārtots process, kurā galvenā uzmanība tiek pievērsta pielāgošanai, uzlabošanai un atkārtotiem mēģinājumiem. Spēlēs mēs neuzskatām neveiksmi par galapunktu, tad kāpēc mēs to uzskatītu par galapunktu uzņēmējdarbības pasākumos? Lielākajai daļai jaunuzņēmumu sākotnējās idejas un mēģinājumi nav uzreiz veiksmīgi. Kad koncepts ir izdomāts un mērķauditorija ir ieinteresēta, var izrādīties, ka metode nav tik efektīva, kā sākotnēji cerēts. Lai salabotu šo pēdējo puzles gabaliņu, uzņēmējam atkal būs jāatgriežas pie punkta A un jāpārskata sākotnējā pieeja. Mums nevajadzētu pieļaut, ka šīs neveiksmes mūs definē, tā vietā mums būtu jāpielieto tāda pati izturība, kādu mēs pielietojam, kad Bowser piekto reizi nosūta mūs atpakaļ uz 1. līmeni Super Mario spēlē.
Neveiksmes sudraba maliņa
Galu galā, apvienojot mūsu spējas, kas iegūtas, spēlējot spēles, ar mūsu kā sociālo uzņēmēju sapņiem, tiek radīts spēcīgs apvienojums. Mēs mācāmies piemērot loģiku, ka no eksperimentiem nav jābaidās. Tas ir pilnīgi normāli, ja neizdodas pirmajā mēģinājumā, ja vien jūs sakāt sev, ka atkal jākāpj seglos un jādod vēl viens mēģinājums. Pielikt vēl vienu mēģinājumu arī ir vienkārši, kad mēs piemērojam spēlētāju loģiku, jo tas nozīmē, ka mums vienkārši ir jādomā radoši. Domājot kā spēlētājs, mēs apzināmies, ka, katru reizi izmantojot metodi, kas mums ir vislabāk pazīstama, patiesībā tas var būt iemesls, kādēļ mēs esam iestrēguši pirmajā vietā. Mēs kļūstam par problēmu risinātājiem, kuri analizē, ko dara nepareizi, un spēj sniegt sev atgriezenisko saiti. Spēlēs mums var pietrūkt laika un mēs zaudējam līmeni. Uzņēmējdarbībā mūsu pieteikums var tikt noraidīts, un mums būs jāatgriežas pie rasēšanas dēļa. Nevienā no šīm situācijām nav jāpadodas; viss, kas jums jādara, ir jāizmanto neveiksme kā degviela. Galu galā reizēm neveiksmes ir neizbēgamas. Vienīgais, ko mēs varam kontrolēt, ir mūsu pašu reakcija uz neveiksmi: mēs varam atgriezties pirmajā līmenī un augt vai arī varam izslēgt ekrānus. Tas ir atkarīgs no mums.